top of page

GÖNÜLLÜ OKUYUCULUK PROJESİ NEDİR?

IEEE İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Projesi (SSP) komitesi olarak 10 Aralık 2017 tarihinde başlatmış olduğumuz Gönüllü Okuyuculuk Projesi görme engelli arkadaşlarımızın, kardeşlerimizin ve büyüklerimizin de kitaplardan mahrum kalmamaları adına Boğaziçi Üniversitesi tarafından oluşturulmuş sesli kütüphane GETEM'e olabildiğince çok kitap seslendirip göndermeyi amaçladığımız bir projedir.

GETEM NEDİR?

Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM), Boğaziçi Üniversitesi'nde yer alan ve görme engellilerin bilgi kaynaklarına rahatlıkla erişmesine olanak sağlayan bu internet kütüphanesi projesini tasarlayan bir merkezdir. 

GETEM hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

BİZ IEEE IKCU SSP OLARAK BU ZAMANA KADAR NE YAPTIK?

Duyuru sonrası geri dönüş yapan gönüllü arkadaşlarımızla oluşturduğumuz whatsapp grubundan GETEM'de Gönüllü Okuyuculuk hakkında detaylı bilgileri içeren sitenin Gönüllü Okuyucu Olmak İstiyorum sayfasının linki paylaşıldı. Gönüllülerimizden sayfadaki bilgileri dikkatlice okuyup en yakın zamanda deneme kaydı göndermeleri istendi. Mart ayının son haftası olan Kütüphanecilik Haftası'na kadar herkesin en az bir kitap seslendirip göndermeleri talep edildi. Şimdilik on altı kişiden oluşan proje ekibinin deneme kayıtlarını gönderip geri dönüş almaları bekleniyor. Eğer siz de bu projede bizimle birlikte yer almak istiyorsanız IEEE IKCU Kemik whatsapp grubundan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca Gönüllü Okuyucu Olmak İstiyorum sayfasını incelemek için tıklayınız.

bottom of page