Spotify’a 2 yıl sonra bir Apple Music özelliği eklendi

Spotify için beklenen şarkı sözü arama özelliği nihayet kullanıcıların beğenisine sunuldu. Apple Music ile rekabet eden İsveçli şirket, yaklaşık 2 gün önce Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından uyarılmıştı.

Apple ile Epic Games’in arasındaki gerilimde Epic Games’i destekleyen Spotify, Apple’ın tekelci bir anlayışa sahip olduğu için haksız rekabete yol açtığını düşünüyor. Bu yeni özellik Spotify’ı nasıl değiştirecek?

Spotify şarkı sözü arama özelliği ile tanıştı

Apple Music’e iOS 12 aracılığı ile eklenen bu özelliğin Spotify kullanıcılarına 2 yıl sonra sunulması eleştirilere yol açsa da birçok kişinin yüzü güldü. Bundan böyle Spotify’ın hem iOS hem de Android sürümünde sadece birkaç kelime yazarak şarkı bulmak oldukça kolay.

Buna ek olarak 12 yıldır faaliyet gösteren müzik servisinde artık bir liste yayımlanacak. Bu listede 1 hafta içerisinde en çok rağbet gören şarkılar yer alacak. Böylece hem sanatçılar hem de o sanatçıların hayranları aynı paydada buluşacak ve başarıyı kutlayacak.

Bu sisteme abone olanların kullanabildiği şarkı sözü arama özelliğinin otomatik tamamlama olarak adlandırılan bir işleve sahip olduğu duyuruldu. Bir şarkının bütün sözlerini hatırlamak zorunda değilsiniz.

Tek yapmanız gereken hamle ilgili sözü arama kutucuğuna yazmak ve o sözün yer aldığı şarkıların arasından istediğiniz şarkıyı seçmek. Spotify’ın bu stratejisi büyük bir etki yaratacak mı hep birlikte göreceğiz.

Sizce Spotify şarkı sözü arama özelliği ile bir fark yaratabilecek mi?

SP https://www.instagram.com/visal.event // V2

© 2017-2020 by IEEE Izmir Katip Celebi University.