top of page

IEEE IKCU PES - TESCOM TEKNIK GEZISI

IEEE IKCU PES olarak ilk teknik gezimizi Tescom firmasına  gerçekleştirdik.

 

Tescom A.Ş. Türk sanayisinin kesintisiz enerji ihtiyacından yola çıkarak “güç elektroniği” konusunda faaliyet göstermek üzere İzmir’de kuruldu. 1980 yılında invertör ve elektronik kontrol cihazları üretmek için faaliyete başladı. 1986 yılında, ülkemizde hızla gelişen bilgisayar ve bilgisayar teknolojilerinin Kesintisiz Güç Kaynakları ihtiyacını karşılamak için Kesintisiz Güç Kaynağı üretimine başladı.

TescomA.Ş. tescilli markası Tescom Kesintisiz Güç Kaynaklarını, TSE ve CE standartlarına uygun olarak ISO9001, ISO14001 ve OHSAS:18001 kalite güvencesiyle 20ye yakın mühendis ve 200 ü aşkın personelle, İzmir Menemen Ulukent Sanayi Sitesi’nde bulunan 8000 kapalı alan üzerine kurulu tesislerinde üretmektedir. Günümüzün çevreci değerlerine sahip çıkarak tüm geliştirme projelerinde çevrecilik ruhu ön planda tutulmaktadır.

Üniversitemizden ilgili arkadaşların katılımı ile  Tescom'un Ulukent'te bulunan rüzgar enerjisi santraline giderek işleyişi inceleme ve bilgi alma fırsatı bulduk. Gezimizde UPS sistemleri ve çalışma prensipleri, üretim ve dağıtım bağlantıları ile ilgili bilgilendirme yapıldı ve gezimizi tamamladık.

bottom of page